Para iadesi politikası

 

İşbu Para İade Politikası (“Politika”), PELİTLER TİCARET tarafından https://www.pelitcollection.com/ uzantılı websitede yayımlanmasını takiben hüküm ve sonuç doğurmakta olup, websiteyi ziyaret eden ve ürün satın alan (“ALICI”) kişilere ilişkindir.

 

 1. ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 15 iş günü içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın telefon veya e-posta yoluyla açık bir şekilde belirtmek kaydıyla cayma hakkına sahiptir.

 

 1. Söz konusu hakkın süresi içerisinde kullanılması durumunda, ürünün en çok 10 (on) gün içerisinde, SATICI'nın adresine gönderilmesi zorunludur. İnternet Sitesi'nde ürün iadeleri için anlaşmalı kargo firması belirtilmiş ise, ALICI ürünü bu anlaşmalı kargo firması ile göndermekle yükümlüdür. Cayma hakkının süresi içerisinde kullanılması halinde, ALICI'dan herhangi bir masraf alınmaz.

 

 1. Site üzerinden satın alınan ürünün hatalı çıkması halinde ise teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde Bu bilgileri takiben anlaşmalı kargo ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 15 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

 1. Ancak, yılbaşı, bayramlar, anneler günü gibi belirli günlere yönelik ALICI’ya özel olarak hazırlanan, satışa sunulan ve/veya ithal edilen ürünlerde, kampanya ve promosyon ürünlerinde ürünün iadesi alınamamakta; ALICI bu şartları kabul ederek alışverişini gerçekleştirmektedir.

 

 1. İade etmek istenilen ürün kutulu olarak hasar görmemiş şekilde tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

 1. İade edilecek olan ürünün doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Aksi takdirde para iadesi PELİTLER TİCARET tarafından yapılmayacaktır. Her ürünü aldığınız koşullarda iade etmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla yeni ürünlerin yeni, kullanılmamış ve eksiksiz olarak iade edilmesi gerekmektedir. Kullanılmış ürünlerde fazladan kullanma veya hasar belirtisi yer almamalıdır.

 

 1. İade ve değişim süreçleri

 

 1. Ürünlerin ücretsiz iade edebilmesi için anlaşmalı kargo şirketiyle, Müşteri adresine kurye talep edilmelidir. Yurtdışı satışlarında kargo masrafları ALICI tarafından karşılanır.

 

 1. ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası) ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

 1. Faturanızın ASIL nüshasının ön yüzünde, iade etmek istediğiniz ürüne ait satırda ürün ismi ve iade adedini belirtmeniz gerekmektedir. ASIL nüshanın ön yüzünde, sol alt taraftaki iade eden kişi olarak adınızı soyadınızı, irtibat telefonunuzu, adresinizi yazıp imzalamanız gerekmektedir. Son olarak, faturanın 1.NÜSHA'sının arkasına neden iade / değişim istediğinizi ayrıntılı olarak yazmanızı rica ederiz.

 

 1. Kargo firması tarafından adresinizden alınıp, bize ulaştırılan ürünler iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir ve bu işlemin sonucunda e-posta aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.

 

 1. Tüzel kişiliğe sahip olan ve şirket adına düzenlenmiş olan fatura işlemlerinden doğan iade ve/veya farklı bir ürün ile değişim taleplerinde; ilgili firmanın iade ve/veya değişim yapılacak ürünler için PELİTLER TİCARET adına iade faturası düzenlemesi ile işlem tamamlanabilmektedir. Tüzel kişilik e-vergi mükellefi ise düzenlenmiş olan e-iade faturasının numarasını PELİTLER TİCARET’le ilgili iade dönemi içerisinde iletmesi ile tamamlanabilmektedir. İade faturası düzenlenmesi kanuni bir yükümlülüktür.

 

 1. Yukarıdaki belirtilen gereklerin ALICI tarafından yerine getirilmesinin ardından satıcı, cayma hakkına konu malın, iade için ön bilgilendirmede belirtilen taşıyıcıya teslim edildiği tarihten itibaren on dört gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

 

 1. Ancak tüketicinin malı, iade için öngörülenin haricinde bir taşıyıcı ile iade etmesi durumunda söz konusu yükümlülük malın satıcıya ulaştığı tarihten itibaren başlar.

 

 1. ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

 

 1. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir

 

 1. İşbu Politika, website üzerindeki satış ve işlemler bakımından geçerli olup; fiziki satışlardaki işlem ve iadelere ilişkin sorumluluk PELİTLER TİCARET'e aittir. SATICI tarafından fiziki satışlara ilişkin iptal, iade ve benzeri işlemlerde PELİTLER TİCARET'e her türlü rücu hakkı saklıdır.

 

 1. Detaylı bilgi için Mağaza Politikamızı inceleyebilir, sorularınızı [email protected] adresine iletebilirsiniz.

 

“SATICI’nın müşteri hizmetleri departmanına gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürün PELİTLER TİCARET'e ulaştıktan sonra işleme alınacaktır.

 

Para iadesinin ALICI hesabına yansıma süreci, banka inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 30 iş günü içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 10 gün içerisinde hesaplara yatırılacaktır.”

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR