KARGO POLİTİKASI
 
 • İşbu Politika, PELİTLER TİCARET'e ait www.pelitcollection.com/ (“Site”) üzerinden sipariş edilen ürünlerin sevkiyat ve teslimatına ilişkin olarak Site ziyaretçilerini ve sipariş veren müşterileri (“Alıcı”) bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır.
 
 • Kural olarak; PELİTLER TİCARET, ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak tesliminden sorumludur. Bununla beraber Alıcı tarafından sipariş edilen ve ödemesi tamamlanan ürünlerin teslimatına ilişkin olarak; PELİTLER TİCARETile Alıcı arasındaki Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde (“Sözleşme”) yer alan ilgili hükümler geçerliliğini korumaktadır.
 
 • Ürün sayfasında belirtilen özelliklere, içeriklere ve görsellere bire bir karşılık gelen ürün gönderilecektir. Ürün kargo taşımacılığına ve ürünün yapısına uygun şekilde paketlenir. Siparişler anlaşmalı kargomuz tarafından belirttiğiniz teslimat adresine gönderilir. Bu gönderim yöntemi dışında, başka bir gönderim yöntemimiz yoktur.
 
 • PELİTLER TİCARET'in belirlediği kargo tarifesine göre kargo ücreti 9,90 TL, 500,00 TL ve üzeri alışverişlerde ise ücretsizdir. Kapıda Nakit Ödeme seçeneğinde ise kargo ücreti 10 TL olmaktadır. Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olunan Yurtiçi kargo garantisi ile teslim edilecektir.
 
 • Siparişler, banka onayı alındıktan sonra 3-5 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Kargo firması kaynaklı kapasite ve/veya araç arızası gibi sorunlardan kaynaklı kargo firmasına teslimat aksayabilmektedir. İşbu gecikmelerden PELİTLER TİCARET'in sorumluluğu bulunmamaktadır. Kargonuz depomuzdan çıktıktan sonra, sorumluluk tamamen teslim edilen kargo şirketindedir.
 
 • Teslimat adresinin Ankara’ya uzaklığına göre de kargo şirketi 1-3 gün içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır. Kargo firmasının gönderi ve alıcı şubelerinde kapasite aşımı gibi sorunlardan ötürü gönderim süresi 1-2 iş günü aksayabilmektedir. Teslimat süresine ilişkin bilgiler seçtiğiniz kargo firması tarafından verilmektedir. PELİTLER TİCARETİ'in teslimata ilişkin sorumluluğu mevzuattaki yasal sürelerle sınırlıdır. Bunun dışında seçtiğiniz kargo firmasının prosedürleri uygulanmaktadır. PELİTLER TİCARETİ'in ve/veya kargo firmasının tarafınıza ileteceği takip numarası ile ürününüzü takip etmeniz ve bir sorun tespit ettiğiniz hallerde kargo firması ile iletişime geçmeniz önerilir.
 
 • Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün sayfalarında belirtilmiştir. PELİTLER TİCARET'ten kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.
 
 • Havale ve Kapıda ödeme yolu ile yapılan alışverişlerde, siparişin kargoya teslim edilmesi için havalenin gerçekleştirilmesi ya da kapıda ödeme onayının müşteri hizmetlerimiz tarafından telefon yoluyla alınması gerekmektedir. Bu durumda havalenin ve kapıda ödeme onayının alındığı tarih ve saat, siparişin oluşturulduğu tarih olarak göz önüne alınacaktır.
 
 • Sipariş ardından gönderim sürecinde yaşanabilecek problemlerde hızlı ve etkili bir çözüm bulabilmek için anlaşmalı kargomuzun müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Bu süreçte çözüme hızlı bir şekilde ulaşabilmek ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için PELİTLER TİCARET elinden geleni yapmaktadır.
 
 • Teslimat sırasında siparişte belirttiğiniz adreste bulunmamanız durumunda, kargo firması ürünü şubeye geri götürür. Kargo şubesinden kargo firmasının belirttiği iade koşulları süresince ürünün şubeden teslim alınmadığı takdirde iade prosedürleri uygulanır. Kurye ile teslimat seçeneğini kullandığınızda adreste bulunmamanız ya da hatalı adres bildirimi ve benzeri nedenlerle ürünün tesliminin mümkün olmadığı takdirde kurye firması tarafınıza ulaşamaz ise; ürün doğrudan geri gönderilir ve iade prosedürleri uygulanır. Bu durumda ürün iadesini kabul etmiş sayılırsınız.
 
 • Ürünün kargoda kısmen veya tamamen kaybolması ya da hasar görmesi gibi kargo firması kaynaklı sorunlar oluşabilmektedir. Ürünün hacminde bir sorun olduğunu veya paketin hasarlı olduğunu düşünüyorsanız, paketi teslim almadan önce kargo görevlisinin yanında kontrol ediniz. Kargonuzu teslim alırken gönderim kaynaklı bir sorun olup olmadığını doğru tespit edebilmek için, kargo tesliminde fotoğraf ve video kaydı alarak paketinizi teslim alınız. Karşılaşılabilecek hasarlı ürün ve eksik ürün gibi uygunsuz durumlarında “Durum Tespit Tutanağı” tutup ürünü tutanakla beraber iade ediniz. Ardından PELİTLER TİCARETİ'in gerek Mağaza Politikası’nda yer alan gerek Para İade Politikasında belirtilen adımlar izlenerek iade talebi oluşturulmalıdır.
 
 • Anlaşmalı kargo firmamız Türkiye'nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak, bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir. Eğer bulunduğunuz bölgede anlaşmalı kargomuzun şubesi yoksa, o bölge mobil bölge kapsamında değerlendirilir ve haftanın belirli günlerinde teslimat yapılır. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan, araçla teslimatın mümkün olmadığı şehirden uzak bölgelere ve askeri üs gibi güvenlik gerekçeleriyle giriş yapılamayan yerlere ürün teslimi yapılamaz. Bu bölgelerde ikamet etmeniz durumunda, teslimat adresini gönderimin mümkün olduğu farklı bir adres olarak belirtmeniz rica olunur. Aksi takdirde gönderinin gecikmesi, ulaşamaması ve diğer aksaklıklarda sorumluluk sizlerde olacaktır.
 
 • Ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihler arasında tüketiciye verilmezse yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
 • Siparişinizin durumunu hesabınız üzerindeki “Sipariş Takibi” linki üzerinden takip edebilirsiniz. Ürününüzün kargoya verilmesini takiben, kargo takip linki bu sayfa üzerinde yer almaktadır. Kargo durumu, kurye şirket tarafından güncellenmektedir. Teknik hatalar veya güncellemede gecikmeler sebebiyle kargo şirketi ile iletişime geçmeniz beklenmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR